Pazartesi - Cumartesi 09:00-23:00İletişim: 0212 507 5555GSM: 0533 741 4241info@meltemdis.com


DİŞ BEYAZLATMA


Diş beyazlatma – Diş beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma tedavisi dişler üzerindeki sigara, çay, kahve gibi lekelerin temizliği yapıldıktan sonra, özel bir işlemle 7-8 ton diş renginizin açılması işlemidir. Dişlerin yapısında meydana gelen renklenmelerin giderilmesidir. Dişlerin mine ve dentin tabakasında oluşan renklenmeleri ortadan kaldırma tedavisidir. Kısaca; çeşitli nedenlerden kaynaklanan, koyulaşmış ve sararmış dişlerin rengini, kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir.


diş beyazlatma işlemi

Yapılan araştırmalarda bireylerin %7’si dişleri gözükmesin diye gülmekten kaçınmaktadır. 

Temizleme işlemi ile  Dişin yapısından oksijenin ayrılması ile dişin rengi de açılır. Tedavi öncesi çürük, mine erozyonu, diş eti hastalığı gibi sorunları bulunan hastalarda öncelikle bu problemlerin tedavi edilmesi gerekmektedir.

Diş Beyazlatma tedavisi muhakkak Uzman bir Diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde yanlış yapılan işlemler sonucu dişler zarar görebilir.

Dişlerde Lekelenmeler Neden Olur?

  • Yaşın ilerlemesi ile beraber Diş mine tabakası zamanla  fırçalama ve diğer deformasyonlar ile daha incelir ve alt kısımdaki koyu tabaka diş rengini dahada matlaştırır.
  • Kahve, çay, kola, gibi ürünlerin tüketimi, travmalar, eski protezler, kaplamalar, dişlerde lekelenmelere neden olur.
  • Tütünün içeriğinde bulunan iki kimyasal  madde  inatçı lekeleri oluşturur. Katran ve nikotin. Katran doğal siyah suda erimeyen ve temizlenmesi çok zor yapışkan bir maddedir. Nikotin ise renksizdir bir madde olmasına rağmen Oksijen ile karışınca  sarımsı boyar bir maddeye dönüşür . Tütünü dişlerinizin düşmanıdır ve eğer kullanıyorsanız dişlerinize dahada bir özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Dişinizin koyulaşmasında bazı antihistaminikler, antipsikotik ve yüksek tansiyon ilaçların yan etkisi olabilir. Tetrasiklin ve doksisiklin gibi antibiyotiklere maruz kalan genç çocuklarında daha sonra diş renginin değiştirebilir.  Kemoterapi  ve radyasyonda dişleri karartır. Kullanılan antibiyotikler, aşırı florit kullanımı da renklenmeye neden olur.

Diş Temizleme Tedavisi Kimlere yapılabilir?

16 yaşından küçük olan kişilerde sinir dokuları çok geniş olduğu için hassasiyet durumu ortaya çıkabilir.  Hamile olan ve emziren kişilere de beyazlatma tedavisi uygun değildir. Diş eti problemi olanlar dişlerinde kırık, çürük, olan kişiler tedavilerini olduktan sonra diş temizleme yapabilir. Diş hekimi  ağız içi kontrol muayenesi ve teşhisi ile dişlerin bu işlem için uygun olup olmadığını belirleyecektir. Kısaca diş problemleri olan kişiler tedavi olduktan sonra Uzman Hekim bilgisi dahilinde bu tedaviyi görebilir.

Diş Temizletme tedavisi güvenli midir?

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber dişler, ağrı sızı olmadan kısa bir süre içinde, beyazlatılabilmektedir. Dişlerin temzilenmesi diş hekiminin denetiminde  yapılırsa etkili ve güvenlidir. Dişlerde ve diş etlerinde bu sayede hiç bir zarar görülmez.

Beyazlatma ne kadar süre etkili olur

Tedaviyi uygulayan bireyin sigara, alkol kullanımı, ağız bakımı, diş fırçalama alışkanlığına bağlı olarak tedavinin tekrarlanması gerekebilir. Sigara içen kişiler  6 ayda bir,  yoğun renkli içecek tüketenler kişiler ise yılda bir kere  beyazlatma tedavisini tekrarlayabilir.

Tedavi süresi

Lazerle yapılan tedavilerin her biri  15 dakika süren 2 ayrı seans ile yapılmaktadır. Ev tipi beyazlatma (Home Bleachig) tedavi süresi ise ortalama 3-6 gün, Tetrasiklinde ise 14 gündür.

Tedavi sonrası Dikkat edilmesi Gerekenler: Eğer diş beyazlatma tedavisi yaptırmazsanız zamanla uyulması gereken kurallara ve yapmanız gereken bakımları yaparak dişlerinize  beyazlatma yapabilirsiniz, fakat parlak ve canlı görünümünü ancak diş hekiminizin diş beyazlatma müdahalesi ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

  • En az  iki saat yiyecek ve içecek tüketilmemelidir.
  • Tedavi sonrası dişler renklenmeye karşı hassas olduğundan 3 gün renk yoğunluğu fazla olan kahve,çay, gibi içecekler fazla tüketilmemeli, sigaradan uzak durulmalıdır.

Diş beyazlatma Fiyatları (2018)

Tedavi KDV Hariç KDV Dahil %8
Diş Ağartma (Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç) 97,22 TL 105,00 TL
Diş Ağartma (Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç) 564,81 TL 610,00 TL

 Not: Fiyat bilgileri Türk Dişhekimleri Birliği 2018 yılında uygulayacakları “Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi” tablosundan alınmıştır. Tarife rehber niteliğini taşımaktadır.

Diş beyazlatma fiyatları, tedavi türüne göre, seanslara göre, kişiye göre, tedavi görülecek olan kliniğe göre değişmektedir. Fiyat hakkında bilgi almak için  iletişim sayfamızdan veya telefon numaralarımızdan Bizlere ulaşabilirsiniz.

Diş beyazlatma nasıl yapılır ?

3 seansta gerçekleştirilen bir işlemdir. Beyazlatma önce ağartma maddeleri  ile dişleri ağartma lekeleri parçalama aşamasında sonra  dişleri parlatma ve sonrada diş beyazlatmaışığı kalıcılığı için lazer veya diğer yöntemlerle diş rengini stabil hale getirme aşamasıdır.

Dişlerimi Beyazlatmak için hangi yolu tercih etmeliyim ?

Dişlerinizi beyazlatmadan önce diş hekiminize danışın. Eğer bir aday iseniz, gülümsemenizi tekrar ışıldatmak için tedavi yöntemleri vardır.

Diş Hekimi kontrolünde  yapılan tedaviler iki türlüdür.

Ofis tipi Beyazlatma (Power Bleaching) Diş doktoru eşliğinde klinik veya diş hastanesinde beyazlatma yöntemi, yaklaşık bir saat süren ve klinik ortamında yapılan tedavidir.  Rengini kaybeden dişlerin üzerine özel beyazlatıcı jeller sürülür. Kullanılan bir ışıkla jeller reaksiyona girer.  Bir seansta yaklaşık 3-4 ton dişler beyazlar. Hızlı ve başarılı bir tedavi yöntemidir.

Ev tipi Beyazlatma (Home Bleaching) Ev tipi Beyazlatma da süreç diğer yöntemlere göre daha uzundur. Dişin üzerindeki lekelere ve renklenmelere göre tedavi 5 ile 7 gün sürmektedir. İşleme başlamadan önce tedavi gören kişiye içine beyazlatma jelleri konularak özel bir ağızlık yapılır.  Ağızlığın günde ortalama 4 – 8 saat dişlere takılması gerekmektedir.

Diş macunları ile Beyazlatma Tüm diş macunlarında bulunan hafif yüzey aşındırıcılar leke çıkarmaya yardımcı olur. Bazı beyazlatıcı veya leke çıkarıcı diş macunlarında özel kimyasallar vardır. Fakat klinik ortamının aksine sadece yüzeydeki lekeleri çıkarabilme özelliklerine sahiptirler,  bu tip ürünler dişlerin rengini değiştirmez.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri var mı ?

Dişlere zarar verir mi ?

Diş beyazlatıcı kullandıktan sonra diş hassasiyeti yaşayan bazı kişiler görülebilir. Bazı durumlarda peroksit dişin iç  tabakasına nüfuz eder  ve diş siniri tahriş olur yada diş beyazlatma jeli zararları ortaya çıkabilir. Çoğu durumda duyarlılığı geçicidir. Genellikle tedaviye gerek kalmadan kendi kendine iyileşir. Ayrıca evde kendi kendine denenen diş beyazlatıcı kimyasalların diş minesi veya diş etlerine zarar verdiği gözlemlenmiştir.


Özel Meltem Diş Poliklinikleri

Meltem Diş Poliklinikleri, 20 yılı aşkın süredir sağlık sektörünün öncülerinden olan Meltem Hastanesine bağlı ve uzman diş kadrosu ile ağız, çene, diş problemleri üzerine sektörün aranılan ismi olmaya devam etmektedir.