Bilgi ve Randevu Hattı: 0212 507 55 55
 
Total parsiyel protez
Kısmi (Parsiyel) Protezler


Kısmi protezler kısmi diş eksikliğinde akrilik ve metallerin kombinasyonu ile yapılan kroşe (kanca) adı verilen metal parçaları ile dişe tutunmayı sağlayan protez çeşididir.

Kısmi protezlerin diğer isimleri : Bölümlü Protez, Parsiyel Protez, Kancalı protez olarak da bilinir.

Birden fazla diş eksiliğinde eğer hastaya sabit köprü protez yapılması uygun değilse ve implant yapılması ekonomik ve yeterli kemik olmaması veya genel sağlık sorunları gibi nedenlerle uygun görülmemişse kısmi protez (parsiyel protez, bölümlü protez) en ekonomik protez seçeneğidir.

Kısmi protezlerin dezavantajı takıp çıkartılıyor olması, dişe tutunan kancaların konuşurken veya gülerken gözükebilmesidir.

Kancaların gözükmesi istenmiyorsa hassas tutuculu protezler tercih edilmelidir. Hassas tutuculu protezler gizli kancalı protezler olarak da bilinir.

Kısmi (Bölümlü, Parsiyel) protezler hassas tutuculu protezlere göre daha fazla ağızda oynama, yerinden çıkma meyilindedir.

Hasta eğer takıp çıkartılan protez istemiyorsa dental implant en ideal tedavi seçeneğidir.

Etiketler: protez diş ücretleri, protez diş modelleri, protez diş fiyatı, protez diş tamiri, takma diş fiyatları, protez diş çeşitleri, protez diş resimleri, protez diş yapımı, protez diş nasıl yapılır

    

Dişhekimine sor  e-Randevu  Tavsiye  Yazdır  | O:

ŞUBELERİMİZ