Dental İmplant


Home » İmplant Diş » Dental İmplant
Dental İmplant
Ana Resim

Dental İmplant Nedir ?

Dental implant : eksik dişlerin yerine çiğneme, estetik ve fonksiyonu sağlamak için yapılacak protezlere destek olması amacı için çene kemiğinin içine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Yani eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen sıklıkla titanyumdan imal edilen yapay diş köküdür.

 İmplantlar yerleştirildikten hemen sonra protezlerim takılabilir mi?

Hayır.
Implantların kemik ile tam birleşmesini (Osteointegration) sağlamakiçin iyileşme dönemi olan ilk 3-6 ay boyunca implant üstüne gelen yüklerin en aza indirgenmesi gerekir. Ancak doktorunuz bu iyileşme süresinde size uygun bir geçici protez yaparak dişinizin fonksiyonunuzu idare ettirecektir.

Dental İmplantların temizliği önemli midir?

Evet. Hem de çok önemlidir. İmplantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğu düşünülürse temizliklerinin en az kendi dişleriniz kadar hatta daha da önemli olduğunu taktir edersiniz. implantların temizlikleri belli bir öğrenme süreci gerektirse de, zor değildir. Ancak bu iş için yeterli zamanı ayırmanız gerekmektedir. Unutmamanız gereken şey, bu tip bir tedavinin başarılı olması için gerekli en önemli faktörün düzenli ağız bakımı olduğudur.


İmplantların üzerine protez nasıl yerleştirilir?

İmplantlar üzerine yapılacak protezler vak anın özelliğine göre değişik tipte olabilir. Yani bunlar kolayca temizlenmesi amacı ile hasta tarafından çıkartılabilecek şekilde olabileceği gibi ancak dişhekimi tarafından çıkartılabilecek şekilde de planlanabilir. Her iki planlamanın da avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır ve sizin için uygun olan tasarımı hekiminiz tedaviniz başlamadan önce size anlatacaktır.

Bir implant sahip olmanın faydaları nelerdir?

Diş implantınız dişlerinizin geri kalanından neredeyse ayırt edilemez olacaktır. Protez gevşek gelebilir ve bir köprü yerinde tutmak için sağlıklı dişlerinizi kestirip biçtirmeniz gerekebilir, dental implantlar daha uzun vadeli bir çözümdür. Ayrıca dental implantlar hem de estetik olarak, hemde oldukça fonksiyoneldir. İmplant yapılan diş, kısıtlı hareket eğilimli olabilir protezinin aksine doğal diş gibi vücutla birleşir ve bütünleşir. Bu bütünleşme normal protez ile karşılaşabileceğiniz  katı gıdaları yemede hiçbir rahatsızlık ile hiçbir sorunun olacağı anlamına gelir.

Kozmetik diş hekimliği bu formu başka önemli tıbbi implantlar avantaj kemik kaybına durdurmak olduğunu. Zamanla eksik diş ağızda sarkmaya neden olur ve yüzün görünümünü değiştirebilir çene, atrofi (kemik kaybı) neden olabilir. Dental implantlar aslında o bozulmayı engelleyerek kemik yapısını korur. Bu eksik dişlerin yüz görünüşüne yansıyan yaşlanma etkisini azaltabilir.

Dental implantlar ne kadar?

İnternet Üzerinden Fiyat İlan Etmek Yasak Olduğu İçin 2018 Güncel Dental İmplant Fiyat Almak İçin lütfen arayınız.

Çok aşamalı olan bu süreç kron veya titanyum maddesine göre çeneye sığdırmak için yapılacak müdahaleye göre ve diğer aşamalara göre şekillenmektedir. Ücretide sizin durumunuza göre mal olacak ama belli başlı standartları olduğu için iletişime geçtiğinizde fiyat alabileceksiniz. Muayeneye geldiğinizde tam teklif sunacaktır. Çoğu insan, bu tarz uygulatmak için düşük maliyet ve en ucuz implant fiyatları arar hekim en ucuz malzemeleri kullanırsa fiyatta en ucuz hale gelecektir önemli olan sağlığınızdır. Bu nedenle dental implantlar için tedavi masrafından kaçınmadan çıkan en kaliteli malzeme ve hizmet ücretini ödeyerek daha uzun problemsiz ve ömürlük yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Dental implantların genel başarı oranı nedir?

Klinik ve bilimsel araştırma onlarca rağmen, dental implantlar da % 100 başarı oranı yoktur. Ancak, başarı oranları dental implant cerrahisinin geldiği bu noktada  implant hastaları için % 90’ın üzerinde başarı oranı vardır. Diş hekimlerinin başarısı bu geçmişten bu yana yana önemli ölçüde düzeldi. Benzer şekilde, uzun vadeli başarı oranları % 90 aralığında ve aynı şekilde yükseliyor.  Bir diş implantı başarıyla ulaşabilmesi için, öncelikle osseointegrate, uyumu yakalamak ve hastanın buna müsayit olması gerekir. Diş hekimlerimiz  size bu konuda en iyi açıklamayı yapacaktır.  Hastanın kemiği implantı kabul etmediği zaman yedek implant yerleştirilebilir ancak (aşılama yoluyla onarım)  muhtemelen kemik büyütme ve diğer operasyonların başarısı için birkaç ay  zaman gerektirebilir. Önceden yerleştirilen bir  implantın kemiğin desteklediği kısmı önemli ölçüde deforme olduysa aynı şekilde, kemik de fonksiyon kaybı olmuşsa  kayıp kemiği geri kazandırabilmek için  tedavi çeşitleri de vardır.

İmplant üstü protezler

Hasta eğer hiç takıp çıkartılan protez istemiyorsa; alt çenede 6-8 üst çenede ise 8 implant üzerine sabit kuron köprü protezleri (porselen köprüler) yaptırabilir.

Bir çok dişinizde eksik olduğunda implant tedavisi nasıl olur ?

Çoklu diş eksikliklerinde dental implant tedavisi yani birden fazla diş eksikliğinin görüldüğü durumlarda implant destekli köprüler ve yine çoklu implant uygulamaları önerilebilir. Diş kayıpları görünüşsel ve sağlık açısından ciddi riskler oluşturmaktadır.

0 Shares
Share
Tweet
+1
Pin
Share