Diş Teli Tedavisi
Ana Resim

Diş teli tedavisi – Diş teli tedavi Fiyatları

Diş teli fiyatları belirlenirken; Total tedavi süresi, dişlerdeki çapraşıklığın miktarı, Kullanılan malzemenin türü ve kalitesi, Hasta yaşı, Tedaviyi yapacak olan Hekime göre faktörler baz alınmaktadır.

Diş teli tedavi Süresi : Ortalama bir sabit tedavi 1.5-2 sene sürer. Tedaviye ve hastaya göre faktörler süreyi uzatabilir. Tedavi süresi vakanın durumuna göre farklılık gösterir.
Hastanın  iskeletsel bozukluğunun olması halinde tedavi 2-2,5 sene sürebilir. Yetişkin kişilerde olan diş hareketleri çocuklara göre daha yavaş olur. Diş teli tedavileri genellikle ortalama olarak 1,5-2 sene arasında değişir.

Diş teli çürüğe neden olur mu? : Bu durum tamamen hastanın ağız ve diş bakımıyla ilgilidir. Bakterilerin, yiyeceklerin birikme yerleri ağız olduğu için tellerin çok iyi temizlenmesi gerekir. Temizlemeyi fırçalamayı, yapmazsak yiyecek artıklarının biriktiği yerlerde diş çürükleri oluşacaktır. Ağız ve diş bakımı çok daha dikkatli yapılmalıdır. Takılıp çıkarılan dişler için değildir. Ancak eğer dikkat edilmezse teller uzun süre ağızda kaldığında çürüklere sebep olabilir. Bunun dışında diş tellerinin ağızda mekanik ve kimyasal olarak diş çürüklerine sebep olma durumları söz konusu değildir.

Diş teli takanlar nelere dikkat edilmeli?

Temizliği gerektiği gibi yapılmayan diş tellerinde oluşan bakteriler dişlerde çürüklere sebep olacağından, diş telinin temizliği en önemli unsurdur.

Diş teli kullananlar, ağız temizliğine özen göstermeleri gerekmektedir. Yapışkan özelliği olan yiyecekler tüketim sırasında tellere yapışacağından ve braketlerin kopmasınaneden olacağından yenmemesi tavsiye edilir. Sert bir meyve ya da yiyecek yememeli, yiyecekler mümkünse bölerek, keserek yenmelidir.
Bunun dışında asitli kolalı içeceklerin fazla tüketilmemesi önerilir.

Diş Teli Tedavisi :

Diş teli istediğiniz diş yapısına ve gülüşe kavuşmanızı sağlayan bir tedavi yöntemidir. Teşhis sonrasında dişleriniz için bilgisayar ortamında sanal tedavi planı hazırlanır ve düzenleyiciler bu plana göre üretilir. Böylece en başından tedavinizin sonuna kadar tedaviniz nasıl ilerleyeceğini ve en sonunda nasıl bir şekil alacağını görebilirsiniz.
Diş teli, dişlerdeki diziliş bozuklukların giderilmesi amacıyla kullanılan aparatlara verilen isimdir. Diş telleri metal olmakla birlikte, kişinin isteğine göre şeffaf diş telleri de kullanılabilir.  Diş teli tedavisi %100 oranında bir başarıya sahiptir.
Diş teli tedavisi gülüşünüzü ve sağlığınızı büyük ölçüde değiştirir. Çapraşık dişlerin ağız sağlığında oynadığı rol çok büyüktür. Sağlıksız dişetleri dişlerinizin destek dokularında da yıkıma yol açar ve sağlam dişlerinizi de zamanla kaybedebilirsiniz.
Çapraşık dişler ağız fonksiyonlarınızı bozar, dişlerinizin ve çenelerinizin adapte olmasına da neden olur. Erken tedavi ile bu tip problemleri ortadan kaldırarak gelecekte oluşabilecek çiğneme , konuşma gibi fonksiyonel bozukluklar engellenebilir.

Diş Teli Tipleri: