Pazartesi - Cumartesi 09:00-23:00İletişim: 0212 507 5555GSM: 0533 741 4241info@meltemdis.com


GÜLÜŞ TASARIMI


Gülüş Estetiği Nedir ? 

Gülüş estetiği bir diğer adıyla Gülümseme tasarımı estetik diş hekimliğinin bir kolu ve kozmetik diş hekimliği kapsamında  diş kaplama, kompozit yapıştırma, diş implantları,  diş beyazlatma ve diğer diş estetiği  işlemleri aracılığı ile  gülümseme görünümünü iyileştirme işlemidir.  Bu estetik diş tedavilerinin amacı diş yapısını ve gülündüğünde ki  diş eti görünüşünü estetik bir biçimde düzenlemektir. Bu işlem için özel bilgisayar programlarıyla estetik tasarımın taslağı yapılır daha sonra hasta tarafından onaylandığı takdirde işlemler başlar. Gülüş estetiği süreçleri bir dizi ağız ve çene cerrahisi, ortodonti vb bir çok diş estetiği işlemlerini kapsamaktadır. Bunlar aşağıda yer almaktadır.

Tedavi Planı Nasıl oluşturulur ?

Kişiye özel gülüş estetiği için hastanın istek ve tedavi hedefleri sonuç alınabilecek tedaviler kapsamında değerlendirilir. Daha sonra ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar çekilerek hedeflerin ne kadarına ulaşılabileceği ve bu hedefler için yapılması gerekenler konuşulur.Diş çürükleri, tedaviler ve restorasyonlar için planlar yapılır. Dişlerin endodontik ve ortodontik durumununa göre planlama yapılır. Son durum hasta ile görüşülür maliyet hesaplanılır ve nihai karar verilir.


gülüş tasarımı ve gülümseme

Güzel ve Çekici Gülümseme için  Yapılacak Tedaviler Nelerdir  ?

Dişin konumu ve durumuna göre güzel gülüş tasarımı

 1. Dişi Kısalma
 2. Dişi Uzatma
 3. Diş şekil çıkıntılarını düzleşme
 4. Dişi tasarlanan şeklin konumuna göre kalınlaştırma ve inceltme
 5. Diş yüzey tabakasını düzleştirme
 6. Diş eti boşluklarını ve bozukluklarını düzeltme
 7. Köşe tasarımı (kareleştirme, yuvarlatma, sivriltme, törpüleme )

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Yapılabilecek değişiklikler şunlardır.

 • Dişlerin konumuna göre dudak görünümünü değişebilir. Bu yüzden en estetik ve güzel duracak şekilde tasarlanır ve gülüşünüze değer katacak şekilde işlem yapılır. Dudakların görünüşü ve dolgunluğu diş yapısı ile ilgilidir. Yapılan işlemlerle dudaklar daha dolgun veya simaya uygun olarak şekillenebilir.
 • Diş pozisyonu ayarlama:
  Tasarlanan projeye göre dişin konumunu ayarlama işlemidir. Dişlerin birbiriyle sıralı ve simetrik olarak dizilimini ifade eder. Diz pozisyonu ortodonti ile alakalı olsa da estetik diş hekimliği gülüş tasarımı tedavileriyle daha pratik ve çekici olmaktadır.
 • Diş kenarlarını düzenleme:
  Hastanın kişiliğine uygun olmayan gülümseme hattı değerlendirilmelidir. Diş kenarları simaya ve karaktere uyumlu hale getirmelidir. Diş kenarları sivri, kare veya oval olabilmektedir.
 • Diş Eti Seviye Uyumu
  Dişeti seviyeleri uyum içinde olmalıdır. Diş eti hastalıkları varsa tedavi edilmelidir. Uyumsuz görünüm yok edilerek tasarlanan gülüşe uygun olarak diş seviyeleri şekillendirilir.
 • Diş Yapısı Düzenlemesi
  Diş yamuklukları ve sivriliklerini düzenleme. Kişiliğe uygun olarak dişi şekillendirmedir. Dişte yamukluk çıkıklık varsa düzenleme operasyonlarıdır.
 • Diş Hacmi Dengeleme
  Genişlik kalınlık ve incelik hassas düzenlemelerini içerir. Diş yapısında olan ve gülüşü  bozan kalınlık veya incelik törpüleyerek veya dolguyla eşitlenir.
 • Renk Açma: Diş beyazlatma
  Diş yapınızın rengini beğenmiyorsanız hayal ettiğiniz gülüşe göre renk beyazlatma ve parlatma işlemleri ile 24 tona kadar beyazlatma yapıldığı bilinmektedir. Not: 24 ton örnektir beyazlama kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Yukarıda bahsedilen gülüş estetiği polikliniğimizdeki diş hekimleri tarafından tedavi edilebilmektedir. Bilgi ve randevu talepleriniz için 212 507 55 55 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Diş hekimlerimizin görmesini istediğiniz ağız ve diş problemlerinizin fotoğraflarını WhatsApp numaramıza 0533 741 42 41 göndererek bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş Estetiği fiyatları tedavi esnasında hastanın dişine yapılacak olan işlemlere göre, kişinin diş yapısına göre, değişmektedir. Gülümseme Tasarımı ücretleri hakkında bilgi almak için iletişim telefonlarımızdan Bizlere ulaşabilirsiniz.

Her zaman mutlu ve içten gülebilmeniz dileğiyle…


Bizimle nasıl iletişim kurmak istersin?

Özel Meltem Diş Poliklinikleri

Meltem Diş Poliklinikleri, diş hekimi kadrosu ile ağız ve çene bozuklukları, diş problemleri üzerine hizmet vermektedir.