İmplant fiyatları


Home » İmplant Diş » İmplant fiyatları
İmplant fiyatları
Ana Resim

İmplant Diş Fiyatları

İmplant fiyatları tedavi çeşidine göre şekillenir. Belirli bir fiyat listesi yoktur. 2018 İmplant diş fiyatları  x00 – x000  TL arasında değişmektedir.   İmplant fiyatlarının yasal olarak paylaşılması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığı için kapsamlı bilgi almak ve için iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Öncelikle sağlığın hiçbir maddi ölçütle ölçülemeyeceğini ve ticari kaygılarla yapılan tıbbi tedavilerin muhtemelen uzun vadede başarısızlıkla sonuçlanabileceğini hastalarımızın düşünmesi gerekir. Doktorlarımızın ticari kaygı veya kar amacı ile değil hastanın ihtiyacına göre hizmet vereceğine güvenebilirsiniz. Teknoloji ve teknikler geliştikçe maliyetlerin çok dahada uygun bir bütçeyle yapılabileceği öngörülmektedir.

İmplant diş tedavisi cerrahi ve protez olarak iki aşamadan oluşur. Cerrahi kısımda implant çene kemiğine yerleştirilirken, protez aşamasında ise implantın üzerine diş yapılır.

Markalara göre İmplant diş fiyatı için bilgi almanız gerekmektedir.
İmplant Diş Fiyatları Hesaplama…

implant fiyatları

2018 İmplant Fiyatları

Türk Dişhekimleri Birliği sitesinde yer alan Ücret Tarifesi

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI 2018 KDV Hariç 2018 KDV Dahil %8
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 893,52 965,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1.023,15 1.105,00
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 1.875,00 2.025,00

Not : Bilgiler Türk Dişhekimleri Birliği  2018 yılında uygulayacakları “Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi” tablosundan alınmıştır.
Genel anestezi altındaki uygulamalarda Türk Tabipleri Birliği’nin konuyla ilgili ücretleri eklenir. Hastanın bulunduğu yerde (işyeri, konut, hastane v.b.) yapılan tüm uygulamalarda ücretler %50 oranında artırılır.

İmplant Fiyatları neden değişmektedir?

İmplant diş ne kadara mal olur ? İmplantın markası, Hekimin uzmanlığı ve cerrahi ücreti, Kullanılan parçalar,  İmplant üstü protezde kullanılacak parçanın dışında kullanılacak materyaller de ücretleri etkilemektedir.
İmplantın üzerine gelecek olan diş klasik bir metal alt yapılı porselen dışında, zirkonyum da olabilir. Bu iki materyal arasında ciddi fark vardır. İmplant üzerine gelecek olan dişin malzemesinden dolayı fiyat farkları oluşabilir.
Markanın yanısıra kullanılan yöntemlere ve ağız ve diş durumunuza göre değişebilmektedir. Bunun dışında yapılacak dişin adetine göre, tedavinin yapılacağa Ülke, şehir hatta semte göre de farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

Tedavi fiyatlarının oluşumunu, fiyatları nelerin etkilediğini ve merak ettiğiniz tüm konularda 0212 507 55 55 numaralı telefonumuzu arayabilir, ya da iletişim formundan  Bizlere ulaşabilirsiniz.

İmplant fiyatlarını belirleyen tedavi çeşitliliği

 1. Kullanılan cerrahi yöntem
 2. Kullanılan  marka
 3. İmplant üzerine yapılacak protez çeşiti
 4. İleri görüntüleme çeşitler, röntgenler, tahliller
  Tedaviden önce eğer dişhekiminiz kemik hacminin azlığından şüpheleniyorsa DVT ( Dental Volumetrik Tomografi) çektirmesi gerekebilir.
 5. İleri yüzey cerrahi operasyonlar
 6. Diş Hekiminin Bilgisi, Popülerliği
 7. İmplant yapılacak adet sayısı

Yukarıdaki ihtiyaç ve işlem listesine göre görüşmeleriniz ve daha sonraki muayene sırasında bir adet implant diş yaptırmak kaç lira veya diğer işlemleriniz için vereceğiniz ücretin ne kadar olduğunu öğreneceksiniz.

Bu konuda en çok merak edilen sorularınız genelde şu şekildedir.

 1. Devlet karşılıyor mu, devlet ödüyor mu ?
 2. Dişi emekli sandığı karşılar mı ?
 3. Dişi ssk karşılıyor mu ?

Diş implantı ne kadar ? Diş implantı kaç para ?  Türkiye genelinde özel ve devlet hastanelerinde diş implantı malzeme, çene kemik durumu  ve cerrahi müdahalelere göre çeşitlilik gösterip göstermektedir.

Diş implantını sgk – ssk karşılıyor mu ?   Yanlız bazı acil sağlık durumlarında devlet hastanelerinde sembolik olarak çok cüzi bir miktarını ssk – bağkur yada genel adıyla sgk karşılamaktadır.

İmplant yaptırmak pahalı mıdır?  Kullanılan tüm malzemenin ithal olması ve sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulması tedavinin maliyetini değiştirmektedir.  Kesin fiyat belirlemesinde uzman hekimlerin sizi muayene edip, istediğiniz protez şekline göre değişecektir. Dişi yaptıracağınız hekimin bu konudaki tecrübesi ve yaptığı ünde maliyeti yükseltebilir.

İmplantın üst yapısında yapılacak proteze göre çok çeşitli ek parçalar kullanmak gerekebilir. Bu parçaları hekim firmadan ayrıca alacağı için tedavi ücretine bunu yansıtır.
İmplant tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi için iletişim formunu kullanarak  Bize mesaj atabilirsiniz.

[Toplam:61    Ortalama:3.3/5]
Etiketler: