Pazartesi - Cumartesi 09:00-23:00İletişim: 0212 507 5555GSM: 0533 741 4241info@meltemdis.com

İmplant Fiyatları

10 Temmuz 2018
implant-diş-fiyatları-1200x800.jpg

2019 İmplant Diş Fiyatları Listesi

İmplant fiyatları yasalar gereğince Türk Diş Hekimleri haricindeki diğer kurum ve kuruluşların kıymetli metal ücreti de dahil fiyat vermelerini yasaklamıştır. İşlemi yaptırmak istediğiniz klinikten kıymetli metal ücreti dahil  detaylı implant fiyatlarını sorarak öğrenebilirsiniz.

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI 2019 KDV Hariç 2019 KDV Dahil %8
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 1.115,74 1.205,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1.277,78 1.380,00
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 2.342,59 2.530,00

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

İmplant fiyatları birbirine bağlı bir çok değişken faktöre bağlı olarak şekillenmektedir. Bu nedenle tedaviyi yapan her klinik ve hastane, tedaviyi yaptırmak isteyen hastalara aynı fiyatı veremezler. Ayrıca implant fiyatlarının paylaşılması hukuki olarak Sağlık Bakanlığınca yasaklanmıştır. Bu yüzden detaylı bilgi almak için işlemi yaptırmayı düşündüğünüz klinik ile iletişime geçmeniz net bir bilgi almanızı sağlayacaktır.

İmplant tedavisi dişlerini bazı sebeplerle kaybetmiş hastalara uygulanan yapay diş tedavisidir. Hasta sadece bir dişini kaybedebileceği gibi bir kısmını veya tüm dişlerini de kaybedebilir. Bu tarz problemlerle yüzleşen hastalar için önerilen en iyi çözüm implant diş olmaktadır. Çünkü implant diş çene kemiği üzerine tutturulur ve doğal dişe en yakın sonuçları verir. Kemik üzerinde olması yüzünden yapısı çok sağlam ve hareket kabiliyeti gerçek dişlerde olduğu gibidir. İmplant tedavisi yapılırken çene kemiği üzerindeki diş eti küçük bir operasyonla açılır ve çene kemiği içerisine implantın sığabileceği genişlikte bir delik açılır. İmplant yerleştirildikten sonra diş eti tekrar dikilerek çene kemiğinin ve implantın kaynaması sağlanır.

Hastaların bazılarında kemik oranı ve doku yetersiz olabiliyor. Buda tedavi sürecinde implant fiyatları bakımından bazı ek ücretler çıkartabilir. Çünkü kemik dokusunun yetersiz oluşu implantın monte edilmesine engel teşkil eder. Kemik güçlendirme işlemine kemik grefti adı verilir. Kemik tozu ile yapılan bu işlem sayesinde çene kemiği implant işlemi için uygun hale getirilir. Bu noktaya kadar hasta açısından tabi ki hiç bir acı ve problem bulunmuyor. Ancak bu işlemlerin yapılması çok büyük deneyim ve profesyonellik istemektedir. Buda implant fiyatları ne kadar? sorusundan önce hastaların fikir sahibi olması için düşünülmesi gereken bir nokta. Çünkü hastanın yeni dişlerini uzun yıllar boyunca kullanması en profesyonel kadro ve ekipman ile sağlanmaktadır.

İmplant İşlemi Pahalı mı?

İmplant fiyatları neden ucuz değil? sorusu bu işlemi yaptırmak isteyenlerin belkide ilk sorduğu sorular arasında. Zaten işlemin yapılışı yüksek bilgi ve tekniğe dayalı bir süreçtir bunun yanında kullanılan malzeme ve kliniğin önemi de eklenince, ağız içinde uzun yıllarca duracak dişlerin yapımı belli bir ücreti beraberinde getiriyor. Yaşamımızı ilgilendiren her alanda olduğu gibi ağız ve dişlerimiz içinde sağlık söz konusu ise hiç bir maddi ölçüt sağlığın önüne geçemez. Ticari kaygıların ve profesyonel olmayan davranışların söz konusu olduğu durumlarda, yapılan tedavi ne yazık ki her seferinde hüsranla sonuçlanıyor. Tecrübe, teknoloji ve cerrahinin en üst noktada birleştiği implant işlemi bir çok faktörü içinde barındırmaktadır. İmplant diş fiyatları işte bu faktörlerin altında incelenmektedir.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler?

İmplant fiyatları daha öncede belirttiğimiz gibi bir çok faktöre bağlıdır. Bunları maddeler halinde inceleyelim.

İmplantın Markası: İmplantlar, insanların kemik ve doku yapısı ile en uyumlu alaşım olan titanyumdan üretilmektedir. Temelde hepsi aynı prensiplerle yapılır ama yurt dışı veya yurt içi kaynaklı olmaları kısaca ürünün markası, implant fiyatları üzerinde büyük etki sahibidir. Daha önceki dönemlerde çıkmış köklü implant markaları çok pahalı olabilirken yeni çıkmış ama kaliteli ürünlerde ucuz olabiliyor. Bu nedenle fiyatı ne kadar yüksek olursa kalitesi o kadar iyi olur düşüncesi yanlıştır. Türkiye’de de çok sık karşılaşılan Amerikan ve Alman malı implantların daha kaliteli olduğu algısı işte bu yüzden kaynaklanmaktadır. Bazı implant markaları ve kökenleri şu şekildedir;

Bego: Almanya kökenli implant markası.

Astral Tech: İsveç kökenli implant markası daha çok değişimli platformlar için tercih edilir.

ITI: İsviçre ürünü olan bu implant bilinen en eski markalardan biridir.

Nobel Biocare: İsveç’e ait olan bu implant markası çok köklü ve eski markalardan biridir.

Xıve- Ankylos: Sektörün liderlerinden biri olan bu markanın Almanya ve İngiltere başta olmak üzere bir çok ülkede merkezi bulunmaktadır.

Tekka: Fransa’da üretimi gerçekleştirilen bu ürün yine en eski markalardan biridir.

CSM: Güney Kore markası olan bu implant ürünü bir çok klinikte yaygın olarak kullanılmaktadır.

WIS: İtalya kökenli bu implant markası Avrupa da yaygın olarak kullanılmaktadır.

IBS: Bir diğer Güney Kore markası olan bu ürün dünya çapında çok bilindik bir markadır.

Biomet3i: Amerikan markası olan bu ürün ise en tanındık ve yaygın olan ürünlerden bir diğeridir.

Sky: Birçok dental ürün imalatı yapan bu markada en bilindik implant yüzlerindendir.

Hekim Deneyimi: İmplantı yapan diş hekiminin daha önce yaptığı operasyon sayısı, bu alandaki eğitimi ve tecrübesi tedavinin başarısını doğrudan etkileyen bir faktördür. Diş hekiminin kendi için belirlediği piyasa şartları bazı kliniklerin çok uç noktada implant fiyatları vermesine neden olmaktadır.

İmplant Parçaları: İmplant işlemi bittikten sonra üstüne takılması gereken protezin veya malzemenin markasına ve türüne göre farklı bir maliyet oluşma ihtimali var. Protez seçiminin yanlış olduğu zamanlarda, yerleştirilen implantlarında ömrü kısalmaktadır. İmplant üstüne monte edilecek yapı vidalı protez, yapıştırmalı protez veya zirkonyum  kaplama olarak değişebilir. Örneğin zirkonyum diş seçimi ile normal metal altyapılı bir porselen seçimi arasında oldukça net bir fiyat ve görünüş farkı bulunmaktadır.

Klinik Faktörü: İşlemin yapıldığı kliniğin kullandığı teknoloji, teknisyenlerin ve teknikerlerin tecrübe ve bilgileri implant işlemindeki önemli faktörlerden biridir. Son rötuşların doğru bir şekilde yapılması ve implant işleminin sağlıklı bir şekilde tamamlanması bu faktörler ile ilişkilidir.

Kemik Yoğunluğu: Hasta işleme başlamadan önce kemik yoğunluğu uzman doktor tarafından kontrol edilmekte ve duruma göre greft uygulaması yapılmaktadır. Hastanın düşük kemik yoğunluğu kemik oranın arttırılması için gerekli olan bazı işlemlerin yapılmasına neden olmaktadır. Bu işlemde yapılan çalışma implant fiyatları kapsamından ayrı bir şekilde değerlendirilir.

İmplant Diş Tedavisini SSK – SGK Karşılıyor mu ?

Devlet veya özel hastanelerde dahil olmak üzere İmplant işlemi ücretli yapılmakta ve SSK veya SGK tarafından karşılanmamaktadır.

İmplant İşleminin Bir Garantisi Var mıdır ?

Kalıcılık ve uzun ömür vaadinde bulunan kurumlar hastalarının herhangi bir problem yaşamaması için kaliteli hizmet ve tedavi yöntemlerini uygulamaktadır. Buda doğal olarak tedavinin biraz daha maliyetli olmasını ve implant fiyatları üzerinde bir artışa neden olabilir. Bunun aksine ucuz malzeme ve kötü hizmet ile yapılan işlemlerde garanti süresi otomatikman kısalmaktadır.  Bu yüzden sizlere garanti verebilecek kurumları tercih etmeniz ağız ve diş sağlığınız yararına olacaktır.

Bizimle nasıl iletişim kurmak istersin?

Özel Meltem Diş Poliklinikleri

Meltem Diş Poliklinikleri, diş hekimi kadrosu ile ağız ve çene bozuklukları, diş problemleri üzerine hizmet vermektedir.